DECATHLON CYKLOMARATON HRADEC KRALOVÉ

DECATHLON CYKLOMARATON HRADEC KRALOVÉ

DECATHLON CYKLOMARATON Hradec Králové letos po sedmnácté.

Největší sportovní akce s aktivní účastí široké veřejnosti na území Královéhradecka a také akce zařazená do kalendáře významných událostí města Hradce Králové. To je ve zkratce Cyklomaraton Hradec Králové.

Cyklomaraton Hradec Králové se letos jede již osmnácté a za uplynulých sedmnáct let si vybudoval renomé prestižní sportovní akce. Kromě profesionálních a amatérských cyklistů si závod ale oblíbily i stovky hobby jezdců a dokonce celé rodiny s dětmi, pro které Cyklomaraton Hradec Králové přinese celodenní program plný sportu a zábavy.

V pravé poledne bude odstartován hlavní závod, jehož účastníci si mohou dopředu zvolit délku tratě. Kratší 30ti kilometrová je určena pro rekreační jezdce, delší 60ti kilometrová přiláká odvážnější závodníky včetně ambiciózních amatérů a profesionálů. Trasa závodu vyvede startující z Hradce Králové do lesů na jihovýchodě od krajské metropole. Pojede se převážně po širokých lesních cestách, takže trať bude sjízdná za každého počasí. Závodníci na delší trati zamíří na okruh okolo rybníku Biřička, aby se následně napojili zpět na trať společnou se závodníky z krátké trasy. Před Slezské Předměstí se pak podél řeky Orlice vrátí terénem do cíle na Všesportovním stadionu. Kromě samotných závodů bude připraven také bohatý doprovodný program, i proto je Cyklomaraton Hradec Králové tipem na aktivní strávení první červnové neděle.

 

Více o závodě a přihlášky na Cyklomaraton Hradec Králové najdete na www.cyklomaraton.cz.